sobota, 20 czerwca 2015

Maurycy wrócił znad morza

Dwa lata temu powstał pierwszy kukiełak- Królik Maurycy tutaj ten post, od tego czasu stworzyłam już 60 innych charakterów :) Z tej okazji pierworodny Maurycy pojechał na wczasy nad nasze piękne morze. Pogoda, jak to nad polskim morzem kapryśna, całe szczęście wziął szaliczek. Kąpieli niestety nie zażył, morsem nie jest :)

środa, 17 czerwca 2015

Matematyczny gigant

Zdzisław z wyróżnieniem ukończył Wydział Matematyki i Informatyki na Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie teraz sam prowadzi wykłady i badania naukowe nad złożonością obliczeniową i efektywnością algorytmów. Napisał książkę o algorytmach numerycznych i statystycznych. I choć o symulacji i wizualizacji zjawisk losowych wie wszystko, szóstki w lotka jeszcze nie ustrzelił.( A może właśnie dlatego nie gra sic!). Współpracuje również z Politechniką Wrocławską. Jest cenionym fachowcem w branży IT, pracował dla wielu znanych firm i banków jako programista i webmaster. Taki matematyczny krejzol:)

poniedziałek, 15 czerwca 2015

Scraperka Agnieszka

Agnieszka ma milion pomysłów na minutę, w każdy swój projekt wkłada całe swoje serce i duszę, prawdziwa Scraperka przez duże S. Nie przejdzie obojętnie obok sklepu z papierami do scrapowania, zawsze wypatrzy coś, co na pewno się przyda. A od przydasiów już się szafa nie domyka. W czasie wolnym chadza sobie ze swoim yorkiem to tu to tam i odwiedza zakamarki Wrocławia.

Na spacerze z ukochanym piesiuniem
i w pracy

niedziela, 14 czerwca 2015

Ewa Uryga

Kolejny, ostatni w tym sezonie koncert w Mle. Ewa Uryga nazywana polską divą jazzu i bluesa. Barzdo nam się podobało...

piątek, 12 czerwca 2015

Georgina pszczelarka

Misia Georgina jest towarem eksportowym, wysłana do Wiednia, stamtąd kurierem dyplomatycznym wyruszyła w dalszą trasę do Canberry, taka to z niej latawica :)

Georgina jest pszczelarką,  już trzecie pokolenie w rodzinie kultywuje ten jakże ciekawy zawód. O swoją małą przydomową pasiekę troszczy się każdego dnia, aktualnie dba o wychów czerwia i  uprawę rzepaku. Rzepak jest bowiem doskonałym pożytkiem pyłkowym. Na miodobranie przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać, ale uli doglądać trzeba na bieżąco. 
a sukienka wg projektu pomysłodawczyni

wtorek, 9 czerwca 2015

Śpiewające modły

i tańczący braciszkowie kapucyni przed nami to atrakcje kolejnej niedzieli w Mle.