poniedziałek, 30 stycznia 2017

Tribute to Leonard Cohen by Paulina Lenda

Bardzo charakterystyczna barwa głosu, z tzw. dołami, idealna do piosenek Leonarda Cohena, super interpretacje i ciekawa osobowość sceniczna złożyły się na bardzo przyjemny koncert w Vertigo Jazz Club. Oprócz najbardziej znanych utworów artysty musiały pojawić się charakterystyczne dla niego "smęty". Bardzo miłe muzyczne doznanie.

niedziela, 29 stycznia 2017

Lisek bardzo chytrusek Albert

Zuchwały napad na bank w Nicei. Rok 1976- szajka złodziei kilka miesięcy spędziła w kanałach ściekowych kopiąc i drążąc 8-metrowy tunel, którego wyjście miało się znajdować w skarbcu pobliskiego banku. Na czele bandy stał Albert Spaggiari. Do napadu przygotowywał się miesiącami- chcąc sprawdzić zabezpieczenia banku wynajął w nim wcześniej skrytkę i ukrył budzik. Plan przestępców był niemal idealny, ukradli ponad 60 milionów franków w gotówce, papierach wartościowych i kosztownościach, pewnie nigdy by ich nie złapano, gdyby nie wsypała go jego dziewczyna, z którą się pokłócił. Został aresztowany, ale to nie przeszkodziło mu w dalszych występkach. Podczas rozprawy wyskoczył przez okno balkonowe, gdzie czekał na niego motocykl. Albert został skazany na dożywocie, jednak ani jego, ani skradzionych pieniędzy nigdy nie odnaleziono. My dotarliśmy do archiwalnych zdjęć, na których widać, że Albert niejednokrotnie odwiedzał miejsce swojego zuchwałego rabunku, widziano go również przed innymi bankami w całej Europie.

piątek, 27 stycznia 2017

Ale to już było...

Tym razem to jeszcze nie dyplomowany stomatolog, lecz studentka Wydziału Lekarsko- Dentystycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego- Aldona. Bardzo zdolna i rokująca na przyszłość akademiczka , miejmy nadzieję zasili kadrę dentystów i ortodontów traktujących każdego pacjenta indywidualnie, z zainteresowaniem i odpowiednim podejściem (szczególnie tych tchórzących przed fotelem dentystycznym). Aldona przyłapana przez nas na zajęciach praktycznych z farmakologii klinicznej w laboratorium.


poniedziałek, 16 stycznia 2017

Rafał

Rafał to zwyczajny student AWF'u, typowy słoik, zamieszkujący obecnie stolicę. Każdą okazję wykorzystuje do uprawiania jakiejkolwiek czynności sportowej. Najbardziej lubi zimę, jeździ i biega na nartach, na snowboardzie, łyżwach a nawet sankach. Nasz Rafał to taki duży- mały chłopiec, jak tylko zobaczy śnieg to od razu lepi bałwana, robi orły na śniegu i rzuca się śnieżkami z kolegami, czyż nie drzemie w nim mały chłopiec?! 


sobota, 14 stycznia 2017

Borsuk Feliks gra dla WOŚP


WITAMY SERDECZNIE- SIEMA!
@kukielaki po raz kolejny pomagają WOŚP. Dwa lata temu pieniądze z licytacji barda Staszka Wiesiołka wsparły orkiestrę, w tym roku mamy nadzieję, że równie orkiestrowo zagra Borsuk Feliks, jeden z bohaterów Zwierzaków Kukiełaków. Każdy z nich ma swoje imię, charakter, mniej lub bardziej barwną historię, nie są to zwykłe maskotki!  Wszystkie uszyte są w 100% ręcznie, bez użycia maszyny, każda stworzona jest według mojego pomysłu i projektu i nie narusza niczyich praw autorskich. 
KTO DA WIĘCEJ?

http://aukcje.wosp.org.pl/maskotka-a-la-tilda-profesor-borsuk-feliks-i4072222