czwartek, 12 lipca 2012

Aquałóżeczko

Jakiś czas temu, spadło na mnie jak grom z jasnego nieba nielada wyzwanie: trzeba odnowic łóżeczko, dość stare, co można rozpoznać po znanych juz tylko nam postaciom z bajek. Kolor- biały, w momencie składania zlecenia płeć dziecka nie była znana, teraz już wiem, że dla dziewczynki, ale nie miało to mieć szczególnego znaczenia (w końcu może się jeszcze przydać ponownie za jakiś czas... :D)
Robotę trzeba było zacząć od dokładnego wyszlifowania kilku warstw starego lakieru, albo dostać się do Mai, Gucia, Wilka i Zająca itp. i wyeliminować je również.
Następnie wielokrotne malowanie na biało i zbieranie pomysłów: co dalej? Stanęło w końcu na akwarium i motywie wszechobecnych rybek, robali itp. Trzeba tylko namalować wodę, a to było najtrudniejsze...
pomagała jak mogła rodzicielka ...

i jedna strona gotowa- jeszcze tylko 3 częsci, szczebelki łóżeczka pozostają białe.
od wewnętrznej strony łóżeczka większość miejsca będzie zajmował materac, więc rybek jest mniej, wszystkie 4 strony już są przyklejone, teraz tylko wielokrotne lakierowanie. Wybrałam lakiej Flugger 20 półmat (podobno nie zażółca), nakładam go wałeczkiem. Zatem do pracy.

Post edit: Nareszcie doczekałam się prezentacji łóżeczka wraz z jego mieszkanką Zosią, cudnie się prezentują...
a tu uradowana ciotka klotka z Zosią radosną, bo ma takie fajne łóżeczko :)

3 komentarze:

malgorzata mangosia pisze...

Łóżeczko bajkowe, dziewczynka będzie śniła w nim o małej syrence.

Anonimowy pisze...

świetne ostatnie zdjęcie. pozdrowienia dla Zosi(:

Anonimowy pisze...
Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.