czwartek, 13 lutego 2014

Ależ Wysoki Sądzie!!!!

W dniu 24 stycznia 2014 r. w  I Wydziale Cywilnym Sądu Okręgowego we Wrocławiu  Regina D.- znany i ceniony w kręgach adwokackich i radcowskich Radca Prawny wygrała swoją kolejną sprawę. Tym razem reprezentowała Centrum Finansowe "Kogutek" z siedzibą w Kielcach. Sprawa dotyczyła unieważnienia umowy pożyczki z powodu wady oświadczenia woli. Powód Bernard Z. w momencie podpisywania umowy pożyczki miał 2,3 promila alkoholu we krwi, co przed Wysokim Sądem starało się potwierdzić kilku świadków- sąsiadka powoda i koledzy spod sklepu. Regina D. przedstawiła szereg dowodów na jego poczytalność w dniu podpisywania umowy i sąd oddalił powództwo. Kolejny sukces! 
w drodze do pracy- tym razem sprawa toczy się w Sądzie Okręgowym we Wrocławiu, zabytkowym budynku z bardzo ciekawą historią kliknij tutaj po więcej szczegółów sięgającą roku 1845. Budynek został zaprojektowany jako neogotycka twierdza, wybudowany w latach 1845-1852 służył jako więzienie i sąd miejski. Wielokrotnie powiększany przeszedł wiele metamorfoz, jednak od II Wojny Światowej gmach sądu nie został zmienony.
z posągiem Sprawiedliwości w tle
 na rozprawie w Sądzie Okręgowym
courtroom sketch to oryginalna nazwa szkiców wykonywanych podczas amerykańskich rozpraw sądowych. Kiedy sędzia decyduje o wyłączeniu jawności rozprawy za ołówki i kredki chwytają tzw. sądowi artyści- rysownicy, zatrudniani przez media. W Stanach Zjednoczonych są tworzone od niepamiętnych czasów, a  z naszej niewyłączonej z jawności rozprawy zachował się jeden szkic :)
i na koniec zdjęcia zza kulis, czyli jak powstawały nasze zdjęcia:

1 komentarz:

Ola Wu pisze...

Już nie wiem co mnie bardziej zachwyca, jak zwykle, czy Pan Kozioł, czy Twoja sesja. Zwierzak cudny, teczuszka, akta, szczególiki piękne, a zdjęcia kładą na łopatki.