środa, 19 lutego 2014

Złoty medalista z Sochi

Narciarz powstał na początku listopada, z myślą, że wnet przyjdzie sroga zima i nie będzie problemu ze zrobieniem uroczych zdjęć w białej scenerii. Niestety we Wrocławiu do dzisiaj (+11 stopni za oknem) nie było ANI jednego dnia, żeby śnieg padał i padał i utrzymał się dłużej niż parę godzin i stworzył iście alpejski klimat... Z prezentacją zwierzaka musiałam się wstrzymać, aż do ferii i wyruszyć w poszukiwaniu resztek śniegu... No niestety szału nie było, a do alpejskiego pejzażu to daaaaaleko!  
A że w tak zwanym międzyczasie rozpoczęła się olimpiada w Sochi i już zdążyliśmy wygrać 4 złote medale, w tym 3 narciarskie to i okazja do zaprezentowania mojego narciarza jest i odpowiednia... 
znak Igrzysk Olimpijskich i piktogram  prawem chroniony zaczerpnięty  z www.pkol.pl 
Oto Jarkko Wąsek - narciarz alpejski, specjalizujący się w konkurencjach szybkościowych. Po raz pierwszy stanął na podium Zawodów Świata w Schladming w 2012 r.- został Mistrzem Świata w supergigancie. Nikt się nie spodziewał takiego sukcesu na Igrzyskach Olimpijskich w Sochi - dwa złote medale w supergigancie i w zjeździe. Startował z kontuzją kolana i pokonał swój ból i rywali. "Matko jedyna jak on zjeżdża na tych nartach!" że tak zacytuję znanego komentatora sportowego. Pokonał swojego największego przeciwnika z Norwegii raptem o 0.003s. W klasyfikacji generalnej wskoczył na 3 miejsce. GRATULACJE! 

 na koniec poświęcająca się dla sprawy ekipa w warunkach iście polowych...

3 komentarze:

kubas1313 pisze...

niesamowity !
skąd wzięłaś tyle śniegu ?

Pisara pisze...

se Zieleńca, ale i tam ubogo :(

Nika pisze...

super!!!