wtorek, 22 kwietnia 2014

Maskotka THE WORLD GAMES WROCŁAW 2017

To nasza propozycja na maskotkę 10 Światowych Igrzysk Sportowych The World Games, które odbędą się we Wrocławiu w 2017 r. W TWG prezentują się dyscypliny, które nie są reprezentowane na Igrzyskach Olimpijskich. Jest to druga co do wielkości impreza sportowa po Olimpiadzie Letniej, we Wrocławiu spodziewanych jest około 4000 zawodników, a zawody trwają 10 dni. Zawody, których zwycięzcy otrzymują tytuł mistrza/ mistrzyni The World Games, obejmują niemal 175 wydarzeń organizowanych na obiektach sportowych na terenie Miasta Goszczącego i w jego bliskiej okolicy. Uczestnicy rywalizują o medale w dyscyplinach zawartych w programie podstawowym i sportach na zaproszenie. W 2017 r. sportami na zaproszenie będą m. inn. żużel, kickboxing, futbol amerykański i wioślarstwo halowe.  
Miasto Gospodarz czyli Wrocław ogłosiło konkurs dla dzieci i młodzieży na maskotkę tego sportowego święta. Nasza drużyna proponuje mrówkojada Tadka. Tadek uprawia różne dyscypliny sportowe, tym razem przyłapaliśmy go w drodze na trening na Stadion Miejski. Był też na polu golfowym, boisku szkolnym i w małpim gaju.
a tak to się robiło zdjęcia:
 

3 komentarze:

Agnieszka K. pisze...

Tadek jest świetny!

Mangosia pisze...

Wysportowany facet:))

Anonimowy pisze...

Super maskotka! Dla mnie mogłaby zostać oficjalną maskotką TWG 2017 :) Jeśli śliczna i budzi jedynie pozytywne skojarzenia. O innych maskotkach World Games można przeczytać na moim blogu, tutaj:

http://worldgames2017.blogspot.com/2014/03/worldgamesowe-maskotki.html