piątek, 21 października 2016

Jesienne spacery

Niedzielny wypad na muchomory i wykopki- Tobcio był najbardziej łowny.
Pracowity piątek w sadzie
i wypad do lasu

środa, 19 października 2016

NAJ NAJ NAJ- rekordy

Po prawie 2 latach tworzenia Kukiełaków zebrało mi się na małe podsumowanie. Nasi mało bohaterowie pracują, podróżują, czasem tylko leniwie towarzyszą swoim właścicielom. Wszystkim właścicielom, którzy relacjonują nam poczynania Zwierzaków Kukiełaków serdecznie dziękuję i proszę o więcej, może inni też się pochwalą.  Oto ich kilka rekordów.

Najaktywniejszy jest Remek, gdzie on nie był- w górach, nad morzem, na rzece, nad oceanem, w chmurach, a nawet na meczu NBA.
Najdalej w podróż wypuścili się Lucek i Zyta-zwiedzili Chiny i szykują się do następnej podróży.
Najdalej mieszkającym na stałe Zwierzakiem jest misia Georgina- żyje w Australii, w Canberze. (w tle możecie sobie bardziej wyobrazić niż zobaczyć budynek Parlamentu )
Najbardziej kontrowersyjny był ksiądz Grzegorz.
Najwięcej polubień na naszym Instagramowym koncie ma Moczykij Szczepan.
Najwyżej byli Georgina, Remek i Marek, Georgina wspieła się na najwyższy szczyt Australii Mt Kościuszko (2228 m. n.p.m.), Remek zdobył już niejeden szczyt- tutaj Schronisko Samotnia (1195m n.p.m.) a Marek kręcił się na London Eye (135 m)
Najbardziej wysportowany jest kolarz Dudi.
Najaktywniejsze zawodowo są dr Tobcia- dzień w dzień pomaga niejednemu czworonożnemu pacjentowi i owca Katarzyna- codziennie z uśmiechem wita nowych klientów swojej pracowni.
Najbardziej imprezowi są Gustaw i Malcolm- niech żyje przyjaźń polsko- szkocka!
Najbardziej rozpoznawalna - nawet na krańcu świata jest Martyna
No i na koniec oczywiście najpiękniejsza i najbardziej przypominająca oryginał jest  świnka Alicja.

wtorek, 18 października 2016

Clushes by Monika Brodka

Zatrzymałam się na "Krzyżówce dnia" i płycie "Granda", której słuchałam do znudzenia, a tu spektakl Moniki Brodki w Narodowym Forum Muzyki, który niczym nie przypominał dawnej JEJ! Metamorfoza sceniczna- 360 stopni, zupełnie inna muzyka- posępne kościelne organy i ostry punk rock, jak dla mnie nie do wyciszenia się ani do słuchania w samochodzie- trzeba mieć FAZĘ!

Nawet moja wcześniej rzeczona piosenka w zupełnie innej odsłonieniedziela, 16 października 2016

Martyna W.

To było do tej pory największe wyzwanie dla mnie. Ciekawa świata podróżniczka, osobowość roku,  redaktor naczelna, pasjonatka, optymistka, zaangażowana w pomoc potrzebującym dzieciom, autorka książek dla dorosłych i dla dzieci, kobieta na krańcu świata i czasem wielka ryzykantka stała się inspiracją do stworzenia zwierzaka kukiełaka na specjalne zamówienie- prezent dla niej samej. W dniu premiery kolejnego sezonu "Kobiety na krańcu świata" przedstawiam Martynę,  mam nadzieję, że prezent się podobał, albo dopiero się spodoba :) 


piątek, 14 października 2016

Henryków

nic się w tym Henrykowie od roku nie zmieniło, tym razem mogliśmy zakupić piwo warzone przez cystersów- henrykowskie i nakraść trochę jabłek :)